Cover moet misschien verhuizen

Cover, de studievereniging van Artificial Intelligence en Computing Science, is bang dat ze uit haar verenigingskamer in de Bernoulliborg wordt gezet. Het Education Support Center (ESC) heeft ruimte tekort en de kans is groot dat Cover daarom het veld moet ruimen.

De kamer van Cover ligt op de begane grond, tegenover het ESC. Het ESC heeft meer ruimte nodig omdat er nieuw ondersteunend personeel wordt aangenomen. ‘Van verschillende mensen hebben wij gehoord dat de kans groot is dat wij daarom de kamer, zoals hij nu is, kwijt zullen raken’, zegt Sybren Römer, Commissaris Extern van Cover.

Sociale functie

‘Er lijkt voor ons geen geschikt alternatief te zijn’, zegt Römer. ‘Onze kamer is nu open en toegankelijk en daardoor heel geschikt voor de sociale functie die we hebben. Studenten weten ons te vinden, lopen binnen en komen makkelijk met elkaar in contact. Dit vergroot niet alleen de binding tussen studenten onderling, maar ook tussen studenten en hun studie. Juist dat laatste maakt onze ledenkamer voor veel mensen belangrijk. Veel van de alternatieven die er zijn zullen deze functie beperken.’

‘Het is een lastige kwestie’, zegt Römer. ‘We willen niet verhuizen, de huidige plek is het meest geschikt. Als we wél moeten verhuizen, willen we ook niet achter de kamer van een ander aanzitten. Het is lastig manoeuvreren: we willen alle partijen te vriend houden, maar we willen ook graag onze ledenkamer behouden.’

Niets definitief

Helga Emmens van facilitaire zaken begrijpt de onrust bij Cover. ‘Maar er is nog niets definitief, al is de kans dat ze moeten verhuizen wel reëel. Er is inderdaad uitbreiding van het ESC nodig en de kamer van Cover is een optie om de nieuwe medewerkers te huisvesten.’

Maar het is echt nog koffiedik kijken, benadrukt Emmens. Ze weet namelijk nog niet hoeveel nieuwe werkplekken er nodig zijn. ‘Pas als ik dat weet, kan ik gericht naar een geschikte ruimte zoeken. Ik heb met de betrokkenen, dus ook met Cover, gesproken over de mogelijkheden. En áls ze moeten verhuizen, dat heeft het faculteitsbestuur ook gezegd, dan krijgen ze een goede andere plek.’

Petitie

Emmens verwacht dat er half maart meer bekend is over een eventuele verhuizing. Cover heeft inmiddels een petitie voor behoud van hun kamer gestart die studenten, alumni en staf kunnen ondertekenen. Volgens Römer hebben al ongeveer 200 studenten en stafleden getekend. Ook hebben ze een online petitie waar iedereen zijn mening over de situatie kwijt kan, waar al zo’n 45 reacties op zijn geplaatst.

13-02-2014